Bezpieczeństwo finansowe

Obecnie coraz więcej osób boi się utraty pracy. Niestabilna sytuacja na rynku powoduje, że wiele osób obawia się, że zwyczajnie straci swój dochód. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań zabezpieczających ludzi w takiej sytuacji. Znakomitym sposobem na zmniejszenie ryzyka ewentualnej utraty pracy jest wykup odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

Jak ubezpieczyć swój dochód?

Obecnie coraz więcej osób boi się utraty pracy

W obecnych czasach coraz więcej osób ubezpiecza swoje domy, zwierzęta, a nawet samochody. Nic więc dziwnego w tym, że ludzie coraz częściej podejmują decyzję o ubezpieczeniu własnego dochodu.

Ubezpieczenie utraty dochodu bywa pomocne w sytuacji, w której ktoś straci pracę nie z własnej winy. Wówczas może liczyć na odszkodowanie wypłacane w miesięcznych transzach. Pieniądze wypłacane miesięcznie ratują osoby ubezpieczone przed utratą płynności finansowej, dając tym samym czas na spokojne znalezienie nowej pracy.

Kiedy można się ubezpieczyć?

Ubezpieczenie utraty dochodu działa w sytuacji, w której pracownik otrzyma wypowiedzenie umowy o pracę. W takiej sytuacji dostanie on od ubezpieczyciela pewnego rodzaju odszkodowanie, które umożliwi szukanie pracy bez obawy o spłatę kredytów czy bieżących rachunków.

Ubezpieczenie od utraty dochodów działa również w przypadku, w którym dane przedsiębiorstwo ogłosi upadłość, a jego pracownicy zostaną bez zatrudnienia.

Wbrew pozorom ubezpieczenie od utraty dochodu może dotyczyć również osób prowadzących działalność gospodarczą. Osoby takie mogą uzyskać odszkodowanie w momencie zamknięcia i wyrejestrowania działalności gospodarczej w odpowiednich organach.

W jakich sytuacjach osoba ubezpieczona nie otrzyma odszkodowania?

Wbrew pozorom ubezpieczenie od utraty dochodu może dotyczyć również osób prowadzących działalność gospodarczą

Coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie utraty dochodu – https://ochronadochodu.pl/. Przeglądając oferty dostępne na rynku, warto jednak zwracać uwagę na szczegóły. Często zdarza się, że ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo do niewypłacenia odszkodowania w różnych sytuacjach.

Najczęściej zdarza się, że osoby, które same złożyły wypowiedzenie z pracy, nie otrzymają odszkodowania z tytułu ubezpieczenia utraty dochodów. Dodatkowe odszkodowania takiego nie otrzymają osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas określony, która zwyczajnie wygasła.

Przeglądając oferty ubezpieczeń dostępne na rynku, warto zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania w sytuacji odmowy wypłacenia odszkodowania.

Niepewna sytuacja na rynku sprawia, że coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się, w jaki sposób mogą zabezpieczyć swoje źródło dochodu. Niejednokrotnie zdarza się, że idealnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie utraty dochodu. Umożliwia ono uzyskanie odszkodowania wypłacanego cyklicznie w sytuacji, w której ubezpieczony będzie niezdolny do pracy lub zostanie z niej zwolniony.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.