Jak działa ubezpieczenie OC rowerzysty?

Jak już wiadomo używanie do transportu, jednośladów pozytywnie wpłynie na samopoczucie, zdrowie oraz sylwetkę człowieka, dodatkowo można zaoszczędzić sporo czasów i nerwów, gdyż omijamy wszelakie korki. Jednakże podczas jazdy na rowerze może dojść do kolizji z nieostrożnym kierowcom. Z drugiej strony wypadki, które są spowodowane, przez rowerzystów również się zdarzają. Najgorsza rzecz, jaką może spotkać właściciela roweru, jest jego kradzież. Z wyżej wymienionych powodów warto zabezpieczyć się poprzez zaopatrzenie się w odpowiednią polisę. Oto ubezpieczenia, które może wykupić rowerzysta, aby w pełni czuł nie bezpiecznie na drodze:

  • casco dla roweru,
  • ubezpieczenie rowerowe assistance,
  • NNW dla rowerzystów,
  • OC w życiu prywatnym.

W niektórych przypadkach tę ubezpieczenie można nabyć osobna, lecz częściej są oferowana w danym pakiecie. Czasami ubezpieczeniem rowerzysty może być odpowiednie rozszerzenie ubezpieczenia nieruchomości, OC w życiu prywatnym lub ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie OC rowerzysty

Jest to najważniejsze ubezpieczenie, w jakie może zaopatrzyć się kierowca jednośladów, mimo to wąskie grono osób decyduje się jego wykupienie. Ubezpieczenie OC na rower może wykupić każda osoba kierująca rowerem, ponadto nie trzeba być jego właścicielem. Jeżeli lubisz jeździć na rowerze, ale wypożyczasz jednoślady z pobliskiej wypożyczalni rowerów to i tak powinieneś zadbać o to, aby posiadać polisę OC w życiu prywatnym. OC dla rowerzysty pełni takie samo zdanie jak w przypadku kierowców, ponieważ kiedy rowerzysta spowoduje wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, wówczas starty zostaną pokryte z ubezpieczenia. A co jeżeli rowerzysta nie ma takie ubezpieczenie, wtedy jedynym rozwiązaniem będzie pokrycie strat z własnej kieszeni. Dodatkowo co wpływa na znaczenie, tego ubezpieczenie jest fakt, że wypadki spowodowane z winy rowerzysty zdarzają się dość często. Warto podkreślić, iż szkody wyrządzone podczas tego nieprzyjemnego zdarzenia mogą być naprawdę duże. Podsumowując, sprawdźmy, przed jakimi sytuacjami ochrania ubezpieczenie OC rowerzysty:

  • uszkodzenie samochodu przykładowo zarysowanie karoserii,
  • potrącenie pieszego,
  • zderzenie się z innym rowerzystą.

Jeżeli postawimy sobie pytanie odnośnie do tego, ile dokładnie kosztuje takie ubezpieczenie, to nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi. Cena jest uzależniona m.in.: od zakresu ubezpieczenia, wartości roweru, jego wieku oraz w jaki sposób jest wykorzystywany. Ubezpieczenie wykupione pojedynczo łącznie są droższe niż skorzystanie z określonego pakietu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.