Po co uprawiamy turystykę?

Każdy człowiek potrzebuje odpoczynku od codziennych obowiązków w pracy. Chęć poznania czegoś nowego sprawia że decydujemy się często na wyjazd. Wybierając się w góry zawsze napawamy się chęcią przeżycia przygody. Jednakże istnieje pewne ryzyko na którego wszelki wypadek trzeba się zabezpieczyć. Jak wiadomo szlaki górskie bywają niebezpieczne, a zimowa aura sprawia, że często warunki atmosferyczne bywają zgubne. Z wycieczki można skorzystać solo bądź w grupie, ale zawsze trzeba na wszelki wypadek zaopatrzyć się w ubezpieczenie.

Czemu ma to służyć?

Każdy człowiek potrzebuje odpoczynku od codziennych obowiązków w pracy

Powodów może być kilka a oto  niektóre z nich:

  • zgubienie drogi i akcja poszukiwawcza,
  • złamania, skręcenia kończyn i akcja ratunkowa do najbliższego schroniska,
  • osłabienie, wyziębienie organizmu (więcej),
  •  transport.

Ubezpieczenie i koszty

Koszty akcji ratunkowych często przewyższają możliwości turysty i dlatego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie w góry. Każdy kto wyrusza w góry powinien posiadać ubezpieczenie OC i NNW. Wypadek może się przydarzyć każdemu, więc warto być na to przygotowanym. W przypadku alpinizmu jest to konieczne, gdy uprawia się ten sport. Tam ryzyko jest do tego stopnia wysokie, że warto być dobrze zabezpieczonym. Koszty są zróżnicowane i zależne od charakteru wycieczki na jaki mamy zamiar się wybrać. Można wykupić na jeden dzień, kilka, bądź cały wyjazd.

O czym warto pamiętać?

 

Należy pamiętać , ze jeżeli zamierzamy się wspinać poza szlakami przy użyciu specjalistycznego sprzętu, ubezpieczenie musi być rozszerzone o zdarzenia zawiązane z uprawianiem sportów ekstremalnych. Wyjazd każdemu służy , bo regeneracja sił psycho-fizycznych to niezbędny czynnik do podejmowania kolejnych wyzwań. Istnieją jeszcze inne determinanty dla których warto uprawić turystykę górską, czy alpinizm. Zawsze po podróży wrócimy bogatsi o pewne doświadczenia i będziemy mogli o nich opowiedzieć w gronie przyjaciół. Wybierając się w góry wraz z rodziną warto zadbać o zdrowie najbliższych. Tak więc nie bójmy się przeżywać przygód, ale najpierw dobrze się do nich przygotujmy. Ewentualny wypadek który może się przydarzyć jest zawsze niewiadomą, a podróżując w grupie nie zawsze możemy liczyć na to że ktoś będzie potrafił udzielić nam pomocy i wsparcia. Poza tym gdy wejdziemy na szlak często warunki powrotu po kontuzji mogą być utrudnione. Wtedy musimy liczyć na pomoc osób trzecich. Wybierając ubezpieczenie górskie będziemy spokojniejsi o to że ktoś nam pomoże w trudnej sytuacji i zaoferuje pomoc.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.