Czuj się bezpiecznie w górach

Urlop – to czas na który każdy pracownik czeka ze zniecierpliwieniem. To chwile, w których człowiek może wreszcie się zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków. Urlop to także dobry moment na to, aby gdzieś wyjechać. Dobrze jest chociaż na chwilę zamknąć drzwi od mieszkania czy też domu po to, aby wyruszyć nad morze poleżakować na plaży lub powędrować szlakami górskimi w Zakopanem.

Ulubione góry

Wielu wczasowiczów to właśnie góry wybiera najczęściej jako miejsce pobytu w urlopie. Co sprawia, że tak bardzo im się tam podoba? Odpowiedź jest prosta – góry to przede wszystkim wspaniałe widoki, różnorodne szlaki, wyciągi narciarskie, smaczne oscypki a także wiele innych atrakcji. Jest to miejsce w którym można uprawiać sporty takie jak:

  • wspinaczka,
  • kolarstwo górskie,
  • snowboard,
  • narciarstwo,
  • alpinizm.

 

W zależności od tego w jakie góry się wybieramy oraz jakie sporty będziemy uprawiać powinniśmy udać się do ubezpieczalni i z pomocą doradcy wybrać dla nas najlepszą opcję

Powyższe to tylko niektóre z kategorii dziedzin sportowych uprawianych w górach. Można też zwyczajnie spacerować po górach i podziwiać rozprzestrzeniające się wokół krajobrazy. Nie zmienia to jednak faktu że góry są niebezpieczne, dlatego trzeba być ostrożnym. Warto również zadbać o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie w góry

W zależności od tego w jakie góry się wybieramy oraz jakie sporty będziemy uprawiać powinniśmy udać się do ubezpieczalni i z pomocą doradcy wybrać dla nas najlepszą opcję. Ubezpieczenie oznacza obowiązek dokonania pewnego świadczenia, zwykle pieniężnego przez ubezpieczyciela na rzecz osoby ubezpieczającej się w razie powstałego wypadku lub innego niefortunnego zdarzenia.

Co może się stać w górach ?

Do najczęstszych przypadków w trakcie pobytu w górach należy zaliczyć:

  • uszkodzenie kończyn co wiąże się z potrzebą przetransportowania poszkodowanego do schroniska lub szpitala,
  • osłabienie organizmu,
  • zagubienie drogi czyli wszczęcie akcji poszukiwawczej.

Istnieje jeszcze wiele sposobów na to aby człowiek znalazł się w potrzebie. Ważne jest zatem ubezpieczenie w góry (https://bezpiecznypowrot.pl/), gdyż mamy wtedy pewność że ktoś przyjdzie nam z pomocą lub w razie szkód wyświadczy nam odpowiednie należności finansowe.

Opcje ubezpieczeń do wyboru


W zależności od celu naszej wyprawy w góry oraz miejsca, w ubezpieczalniach mamy dwie opcje polisy do wyboru : podstawową oraz poszerzoną. Specjaliści pomogą nam wybrać opcje która zawierać będzie gwarancję wszczęcia akcji chociażby poszukiwawczej, koszty leczenia, OC, bagaż i tym podobne. Gdy natomiast chcemy pokusić się o więcej możemy skorzystać z ochrony od NNW, koszty leczenia chorób przewlekłych lub wybrać wariant indywidualny. Jest to ochrona dla nas, abyśmy mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie na wyjazdach dlatego warto o ubezpieczeniu pamiętać.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.