Kiedy warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca?

Polskę co roku odwiedza wielu turystów z całego świata. Jeśli pobyt w naszym kraju ma być w pełni udany, to warto zadbać o bezpieczeństwo poprzez wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Prywatna polisa zapewni cudzoziemcowi stały dostęp do świadczeń medycznych bez zbędnych kolejek i długiego czasu oczekiwania na wizytę. A kiedy trzeba taką polisę zawrzeć i co powinna obejmować?

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca – co można zyskać?

Choć obywatele państw Unii Europejskiej mogą skorzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej na terenie Polski, to zwykle takie usługi nie są dostępne od zaraz. Jeśli zagraniczny turysta przyjechał do Polski na tydzień i potrzebuje pilnej konsultacji kardiologicznej, to nie może na nią czekać kilka miesięcy. W takim wypadku ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca zagwarantuje mu możliwość otrzymania szybkiej pomocy w ramach wykupionego pakietu. Wspomniana polisa sprawdzi się również w przypadku pracowników oddelegowanych do pracy w Polsce. Natychmiastowa pomoc sprawi, że cudzoziemiec będzie mógł odpowiednio zatroszczyć się o swoje zdrowie i bez przeszkód kontynuować pracę w naszym kraju. Dedykowaną polisę trzeba zawrzeć jeszcze przed przyjazdem do Polski, aby była ważna od pierwszego dnia pobytu.

W przypadku pracowników, którzy przyjeżdżają do Polski na dłuższy czas wraz z rodzinami, konieczne będzie wykupienie rozszerzonej polisy dla wszystkich członków rodziny

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca – co obejmuje?

Problemy zdrowotne mogą dotknąć każdego turystę lub pracownika z zagranicy w najmniej oczekiwanym momencie. Prawidłowo skonstruowana polisa zabezpieczy interesy pacjenta i sprawi, że w krótkim czasie wróci do pełni sił. Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca powinno obejmować takie obszary jak:

  • wizyty i badania lekarskie
  • pełną diagnostykę
  • pobyt w szpitalu
  • podstawowe zabiegi i operacje
  • transport medyczny
  • pomoc stomatologiczną
  • szczepienia.

W przypadku pracowników, którzy przyjeżdżają do Polski na dłuższy czas wraz z rodzinami, konieczne będzie wykupienie rozszerzonej polisy dla wszystkich członków rodziny. Dobre ubezpieczenie musi zapewnić cudzoziemcowi opiekę w razie zachorowania lub wypadku, a obcokrajowiec powinien mieć także do dyspozycji numer telefonu, pod który będzie mógł zadzwonić, by wezwać pomoc lub umówić wizytę lekarską.

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca – jak znaleźć dobrą polisę?

Choć obywatele państw Unii Europejskiej mogą skorzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej na terenie Polski, to zwykle takie usługi nie są dostępne od zaraz

Koszty prywatnego leczenia w Polsce są bardzo wysokie i mogą znacząco przekroczyć możliwości finansowe zagranicznego pacjenta. Tymczasem znalezienie korzystnej polisy zajmuje tylko chwilę, a umowę można zawrzeć online po wypełnieniu kilku niezbędnych formalności. Firma ubezpieczeniowa prześlę treść polisy i jej podstawowe założenia na skrzynkę mailową, a następnie cudzoziemiec będzie mógł wygodnie opłacić składkę przy użyciu internetowych płatności. Przed zawarciem umowy należy dokładnie sprawdzić jej warunki oraz listę placówek, do których obcokrajowiec może się zgłosić po pomoc. Dobrym pomysłem będzie wybranie tej agencji ubezpieczeniowej, która oferuje obsługę w preferowanym przez obcokrajowca języku. Wówczas cudzoziemiec uniknie niezręcznych problemów komunikacyjnych i będzie mógł wygodnie korzystać ze wszystkich oferowanych usług.

W ramach prywatnego ubezpieczenia, niektóre firmy oferują również wizyty domowe. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Wybierając ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca, warto się także zapoznać z warunkami przedłużenia umowy, na wypadek, gdyby pobyt w Polsce z przyczyn niezależnych od obcokrajowca się wydłużył. Możliwość załatwienia wszystkich formalności online sprawia, że zawarcie takiej polisy jest bezpieczne i niezwykle proste. 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.