Wysokogórskie wyprawy z ubezpieczeniem

Zdobycie którejkolwiek z najwyższych gór to zawsze wielkie wydarzenie w świecie miłośników alpinizmu. Niestety wspinaczka to pasja wiążąca się z dużym ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia. Wykupione ubezpieczenie w góry może wesprzeć w uzyskaniu pomocy podczas niespodziewanych, dramatycznych momentów. Powinni o nim pomyśleć wszyscy, którzy decydują się na wspinaczkowe wyprawy.

Ryzykowne wyprawy w góry

Każdy kto nawet tylko hobbystycznie zajmuje się wspinaniem w górach, doskonale zdaje sonie sprawę z ryzyka, jakie się z tym wiąże. Nawet najlepiej przygotowana wyprawa oraz najwyższej jakości sprzęt może w którymś momencie zawieść. Awaria orczyka lub przetarta lina wiążą się z ogromnym niebezpieczeństwem doprowadzenia do nieszczęśliwego wypadku.

W górach nieprzewidywalna jest również pogoda, która potrafi zmienić się w ciągu kilku minut. Ulewny deszcz i porywisty wiatr są bardzo często przyczynami upadków i poważnych urazów. W takich sytuacjach warto mieć możliwość skorzystania z szybkiej i profesjonalnej pomocy.

Najważniejsze zalety ubezpieczenia górskiego

Polisa ubezpieczeniowa obejmująca ryzyka związane z wysokogórską wspinaczką, jest gwarantem na uzyskanie fachowej pomocy w najtrudniejszych momentach. Zakres ochrony obejmuje najczęściej między innymi następujące obszary:

  • akcje ratunkowe, również z użyciem helikoptera;
  • koszty leczenia na miejscu wypadku oraz w szpitalu lub
  • przychodni;
  • OC za szkody wyrządzone innej osobie oraz za zniszczenie cudzej własności;
  • zgubienie oraz kradzież bagaży lub sprzętu sportowego;
  • pomoc prawnika w języku polskim podczas całego okresu pobytu poza granicami Polski;
  • koszty transportu do kraju, jeśli stan zdrowia nie pozwala na samodzielną podróż.

Dlaczego brak ubezpieczenia może być bardzo kosztowny?

Taternicy, alpiniści lub himalaiści narażeni są na niebezpieczne wypadki. Bardzo często wezwana pomoc musi dostać się do poszkodowanego za pomocą helikoptera. Niestety takie akcje ratownicze są bardzo kosztowne. Wystawiony rachunek może w znacznym stopniu przekroczyć możliwości poszkodowanego. Do wydatków trzeba też doliczyć rachunki za leczenie oraz wykonane badania.

Dobrze dopasowane ubezpieczenie będzie w stanie pokryć wszystkie koszty związane z ratownictwem i leczeniem. Poszkodowany może też liczyć na bieżące wsparcie ze strony ubezpieczyciela na przykład w sprawie załatwienia formalności związanych z powrotem do kraju. Ubezpieczenie osoby jadącej na wyprawę górską może zaoszczędzić wiele problemów jej oraz najbliższej rodzinie.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.